“Zīļuks” dodas ciemos pie “Zīļuka”!

Šī draudzība aizsākusies pirms vairākiem gadiem: labdarības fonds “Zīļuks” ir atradis vārdabrāli, arī “Zīļuku” - Ērgļu novada pašvaldības ģimenes atbalsta centru. Un kā jau tam jābūt, draugi mēdz doties ciemos! Tā nu arī šogad fonds ar LaTS veikalu atbalstu bija sarūpējis pirmssvētku pārsteiguma dāvanas un ar tām devās iepriecināt savus draugus.
Centrs “Zīļuka” Ērgļu pusē ir mājas 17 bērniem – sākot no pavisam maziem, līdz gandrīz pieaugušiem, tomēr uzmanība, ikdienas prieks un arī praktiskas lietas ir vajadzīgas katram no viņiem.
“Mēs ļoti priecājamies par visām, arī ļoti praktiskajām dāvanām, ko esam saņēmuši”, saka atbalsta centra direktore Rudīte Jansone, “bet vislielākais prieks, ka jūtam ļaužu rūpes par mūsu profila iestādēm.” Bērniem ir ļoti svarīgs katrs ciemiņš, katra pieredze, domu apmaiņa. Uzzinot vairāk, bērniem rodas jauni iespaidi, atziņas, mērķi, domas par to, ko tālāk dzīvē apgūt, mācīties un darīt. Kāds no mazākajiem bērniem atbraucējiem jautājis - ja jau esat atveduši dāvanas, tad laikam esat rūķi? Nē, pasmaidījuši atbraucēji - mēs esam tikai rūķu palīgi! “Varbūt izaudzis, kāds no viņiem arī kļūs par labo rūķu palīgu!”, smaida direktore un klusāk piebilst: “Savukārt, kādam varbūt mūsu bērnu stāsti aizies līdz pašai sirdij. Viņi jau negaida tikai ciemiņus…”
Latvijas bērnu namos joprojām bez īstas ģimenes aug aptuveni 1500 bērnu.
Tiem, kas nopietni apsver domu kļūt šiem bērniem par viesģimeni, audžuģimeni vai pat vairāk, Ziemassvētki būs īstais laiks klusi padomāt.

Ziedojam
Zīļuks

Fonda prioritārie virzieni

  • Bērni un ģimene
  • Kultūra, māksla un izglītība
  • Sports un veselība

Fonda aktivitātes

Labdarības fonda „Zīļuks” pirmās aktivitātes ir veltītas atbalsta virzienam „Bērni un ģimene”, proti, bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai Latvijas reģionālajās pilsētās un ciemos.

Iztēlojies, ka visur ir kāds laukums, kas ik dienu piepildās ar maziem kosmonautiem, pirātiem, medicīnas māsām, Lāčplēšiem un indiāņiem. Katru dienu tur ātrgaitas vilcieni sacenšas ar signālu skaļumu, reaktīvās lidmašīnas saskrienas ar pierēm un medicīnas māsas palīdz veikt steidzamas operācijas.

Bet, lai tas īstenotos, ar iztēli vien nepietiek. Tāpēc Zīļuks staigās pa Latviju un palīdzēs pārvērst bērnu sapņu kuģus par īstiem rotaļu laukumiem. Atceries, ka arī tu vari ar ziedojumu piedalīties mūsu bērnu nākotnes veidošanā!