Savi uzņēmēji, saviem cilvēkiem

Labdarības fonds “Zīļuks” dāvina rotaļlaukumus Latvijas mazpilsētu bērniem

Ar baloniem, saldējuma ēšanu un jautrām bērnu čalām sestdien Baldonē, skvēriņā pie Vanagkalnu ielas, tika atklāts labdarības fonda “Zīļuks” uzstādītais rotaļlaukums.

“Patiesībā jau mūsu uzdevums bija palīdzēt šim dāvinājumam nonākt  līdz adresātam. Lielu daļu darba paveica baldonieši paši!” atklājot rotaļlaukumu, vietējos cilvēkus uzslavēja fonda “Zīļuks” valdes loceklis Raimonds Okmanis. Katrā no vairāk kā 500 tirdzniecības tīkla “LaTS” veikaliem ir izliktas ziedojumu kastītes, kurās pircēji var atstāt nelielas summas Latvijas bērnu vajadzībām. Savukārt uzņēmēji var ziedojumus pārskaitīt uz “Zīļuka” kontu, jo labdarības fondam ir sabiedriskā labuma statuss. Aktīvākie ziedotāji šīs akcijas ietvaros izrādījušies tieši baldonieši, tādējādi apliecinot, ka šeit rotaļlaukums patiešām ir nepieciešams.

 

“Kaut arī mēs esam mazs miestiņš pat Latvijas mērogiem, tomēr cilvēki šeit ir ļoti aktīvi un atsaucīgi. Laba mērķa vārdā viņi labprāt ziedo gan līdzekļus, gan savu laiku un palīdzību. Un redz – kopīgi mums izdevies labs darbs!” gandarījumu neslēpa SIA “Vecozoli GB” (Baldones “LaTS” veikals) īpašnieks  Žanis Gauja. Raimonds viņam piebalsoja : “Šo akciju organizējam tā, lai cilvēki varētu redzēt, kā viņu ziedojums izmantots. Esam vietējie uzņēmēji, kam interesē ne tikai gūt peļņu, bet arī radīt patīkamu vidi savā pusē. Tā teikt – pašu uzņēmēji palīdz saviem cilvēkiem. Turklāt šim projektam ir vairāki sociāli noderīgi aspekti. Pirmkārt, bērni var rotaļāties interesantā un drošā vidē, un viņiem nav jāmeklē izklaides kur citur. Otrkārt, vecākiem tas ir sirdsmiers, jo šeit var uzraudzīt savas atvases un pie reizes socializēties ar citiem vecākiem. Treškārt, sakopts stūrītis ir ieguvums visiem apkārtnes iedzīvotājiem.”.

Novērtēt jauno rotaļlaukumu bija ieradusies arī Baldones novada domes priekšsēdētāja Karina Putniņa un viņas vietnieks Helmuts Nezinis. Uzņēmējiem un labdarības fondam būtu daudz grūtāk īstenot šo ieceri bez atsaucīgas pašvaldības, kas gan ierādīja vietu, gan palīdzēja ar apkārtnes labiekārtošanu. “Es jau tagad redzu vīzijā, ko šeit vēl uzlabosim – uzliksim soliņus, atkritumu urnas un veidosim apstādījumus. Ja līdzekļi ļaus, varētu arī nobruģēt celiņus,” sprieda Putniņas kundze. Baldonē jau ir vairāki rotaļlaukumi – pie novada domes uzstādīts laukums par pašvaldības līdzekļiem, Daugavas ielā ar Latvijas Valsts mežu atbalstu izveidots bērnu atpūtas stūris “Zaļā pietura” un vēl citi, taču novadam ar vairāk kā 1200 bērniem kvalitatīvu aktīvas atpūtas vietu nevar būt par daudz. Arī novietojums “Zīļuka” laukumam nav izvēlēts nejauši, jo apkārtnē atrodas vairākas daudzdzīvokļu mājas, kurās mīt daudz  ģimenes ar bērniem.

Jau atklāšanas dienā bērnu laukumu kopā ar “LaTS” talismanu Zīļuku aktīvi iepazina kupls skaits bērnu. “Mammu, mammu, atnāksim rīt te atkal! Labi?” garām skrienot, aizelsies uzsauca mazais Daniels. Tas liecina, ka labdarības fonda “Zīļuks” dāvana ir izdevusies. “Mums gan Baldonē ir jau divi rotaļlaukumi centrā, kas sanāk pat tuvāk mūsu mājām, bet šeit laikam ir tādas atrakcijas, kas viņiem tur nav. Tad jau būs jānāk atkal,” vērojot atvases rotaļas, teica Dainela mamma Inese.

Kopā ar mazajiem baldoniešiem rotaļlaukumā dauzījās arī viņu draugi no citām Latvijas vietām. “Rīgā man pie mājām ir vairāki rotaļlaukumi, bet šeit ir dažas tādas atrakcijas, kādu tur nav,” ar profesionāļa aci laukumu novērtēja astoņgadīgais Jurģis. Visiecienītākā atrakcija jaunajā rotaļlaukumā bija karuseļkrēsls “Vardīte”, uz kuru brīžam pat veidojās rinda.

Šis ir jau otrais šāda veida dāvinājums. Pirmais rotaļlaukums augusta vidū tika uzstādīts Rucavā. Pasākuma noslēgumā Jeļena Okmane, fonda Zīļuks valdes locekle pačukst, ka “Zīļuks” saņēmis jau vairākas pilnas ziedojumu kastītes no citām Latvijas vietām. Tādēļ uz pavasara pusi pie līdzīgiem dāvinājumiem tiks arī bērni citos Latvijas reģionos.

Fonds “Zīļuks” ir pērn nodibināta labdarības organizācija, kuras galvenie mērķi ir sniegt palīdzību bērniem, it īpaši no trūcīgām, sociāli mazaizsargātām un daudzbērnu ģimenēm, kā arī bāreņiem. Fonds finansiāli atbalsta bērnu izglītošanos, veselības uzlabošanu, sportisku dzīvesveidu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu.

ATTĒLĀ

Par vienu no iecienītākajām atrakcijām jau pirmajā dienā kļuva karuseļkrēsls “Vardīte”. Kārtīgāk iegriezties palīdz arī fonda “Zīļuks” valdes loceke Jeļena Okmane.

Par dāvinājumu priecājās gan labdarības fonda “Zīļuks” pārstāvji, gan vietējie uzņēmēji un pašvaldības vadība, bet visvairāk protams – mazie baldonieši. 

Ziedojam
Zīļuks

Fonda prioritārie virzieni

  • Bērni un ģimene
  • Kultūra, māksla un izglītība
  • Sports un veselība

Fonda aktivitātes

Labdarības fonda „Zīļuks” pirmās aktivitātes ir veltītas atbalsta virzienam „Bērni un ģimene”, proti, bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai Latvijas reģionālajās pilsētās un ciemos.

Iztēlojies, ka visur ir kāds laukums, kas ik dienu piepildās ar maziem kosmonautiem, pirātiem, medicīnas māsām, Lāčplēšiem un indiāņiem. Katru dienu tur ātrgaitas vilcieni sacenšas ar signālu skaļumu, reaktīvās lidmašīnas saskrienas ar pierēm un medicīnas māsas palīdz veikt steidzamas operācijas.

Bet, lai tas īstenotos, ar iztēli vien nepietiek. Tāpēc Zīļuks staigās pa Latviju un palīdzēs pārvērst bērnu sapņu kuģus par īstiem rotaļu laukumiem. Atceries, ka arī tu vari ar ziedojumu piedalīties mūsu bērnu nākotnes veidošanā!