Jauns Zīļuka rotaļu laukums vietā, kur mīl cilvēkus un dabu, – Kārķos!

 

Pēc LaTS atbalstītā “Zīļuka fonda” iniciatīvas šogad tapis un ir atklāts vēl viens bērnu rotaļu laukums. Šoreiz priecīgais notikums sagaidīts Valkas novada Kārķu pagastā.

“Mūsu veikalos “Zīļuka fonda” ziedojumu kastītēs paši savācām diezgan daudz ziedojumu no pircējiem, un tāpēc mums tika lieliskā iespēja izvēlēties, kurā pusē rotaļu laukums būtu visnepieciešamākais,” stāsta SIA KL Retail” īpašnieks Kristaps Lūsis. “Veikali mums ir dažādās Latvijas pusēs – arī Rīgā, Garkalnē, Inčukalnā un Ķekavas novadā –, taču apdomājot nonācām pie secinājuma, ka jāatbalsta kāda ne tik bagāta pašvaldība. Tā nu izvēle krita uz Kārķiem, kur arī jau vairākus gadus ir mūsu veikals un izveidojusies laba sadarbība ar  vietējo pašvaldību.”

“Par vajadzību iekārtot bērnu laukumu bijām gan domājuši, gan runājuši iedzīvotāju sapulcēs jau labu laiku, taču naudas pagastam ir tik, cik ir, un līdz šim bija jāizvēlas citas prioritātes te līdzekļi vajadzīgi skolas autobusam, te – skolas jumtam… Jā, ar baltu skaudību varējām vien noklausīties, ka, piemēram, Smiltenes uzņēmēji atbalstījuši kādu iedzīvotājiem svarīgu projektu. Un te pēkšņi – re, arī pie mums tādi prieki, gandrīz kā laimīgā loterijas biļete pagastam izkritusi!” gandarījumu neslēpj Kārķu pagasta vecākais Pēteris Pētersons. “Apkārtējās mājās dzīvo savi 300–350 cilvēki, un šo ģimeņu bērniem šāds jauns, turklāt moderns, drošs un kvalitatīvs laukums ir ļoti vajadzīgs. Mums tas tiešām ir nozīmīgs sasniegums.”

Jaunais rotaļu laukums patiesi ir labs - jau laukuma atklāšanā tā augsto kvalitāti novērtēja klātesošie vīri, savukārt bērni aktīvi izbaudīja laukumu pa īstam!

“Vieta, kur mīl cilvēkus un dabu” – tāds ir Kārķu pagasta moto. Šai pusē ir daudz neskartas dabas – pagasta teritorija atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, un tīra vide ir viena no lielākajām pagasta vērtībām. Te ir gan daudz ezeru, gan mežu un dižkoku. Saskaņā ar Norvēģijas Vides izpētes centra pētījumiem Kārķos konstatēts tīrākais gaiss visā Eiropā – lūk, kā!

“Jā, protams, priecājamies, ka dzīvojām tādā tīrā un skaistā vietā. Bet  esam sapratuši, ka tā vislielākā vērtība, ar ko lepoties ir mūsu cilvēki. Paldies iesaistītajiem, ka atkal noticis kāds labs darbs, jo ir tik svarīgi, lai būtu ne tikai labi nodomi un vārdi, bet arī darbi!” – tā pagasta vecākais Pēteris Pētersons.

“Ikdienas darbs jau ir nebeidzams, bet tieši tāpēc interesants. Pagasts man ir tuvs, un prieks, ka kopā ar LaTS varējām iepriecināt šejienes cilvēkus!” saka Kristaps Lūsis un LaTS tīkla dalībniekiem novēl atcerēties: Galvenais – saglabāt optimismu, strādāt un nenolaist rokas. Cik spēcīgs tu esi pats, tik spēcīgs ir tavs uzņēmums!”

 

Attēlā: Laukuma atklāšanā (no kreisās puses) - Reģionu vadītājs Māris Kadiķis, “Zīļuka” fonda valdes priekšsēdētāja Jeļena Okmane, LaTS valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis, Zīļuks, SIA "Fixman" projektu vadītāja Katrīna Lapiņa, SIA “KL Retail” valdes priekšsēdētājs Kristaps Lūsis.

Ziedojam
Zīļuks

Fonda prioritārie virzieni

  • Bērni un ģimene
  • Kultūra, māksla un izglītība
  • Sports un veselība

Fonda aktivitātes

Labdarības fonda „Zīļuks” pirmās aktivitātes ir veltītas atbalsta virzienam „Bērni un ģimene”, proti, bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai Latvijas reģionālajās pilsētās un ciemos.

Iztēlojies, ka visur ir kāds laukums, kas ik dienu piepildās ar maziem kosmonautiem, pirātiem, medicīnas māsām, Lāčplēšiem un indiāņiem. Katru dienu tur ātrgaitas vilcieni sacenšas ar signālu skaļumu, reaktīvās lidmašīnas saskrienas ar pierēm un medicīnas māsas palīdz veikt steidzamas operācijas.

Bet, lai tas īstenotos, ar iztēli vien nepietiek. Tāpēc Zīļuks staigās pa Latviju un palīdzēs pārvērst bērnu sapņu kuģus par īstiem rotaļu laukumiem. Atceries, ka arī tu vari ar ziedojumu piedalīties mūsu bērnu nākotnes veidošanā!